O projektu
Apartmánový dům Vrchy

Filozofie

Jedno z nejvyhledávanějších golfových hřišť v obci Ostravice v Moravskoslezských Beskydech nabízí, kromě vyžití při kvalitní hře, nádherná horská panorámata a nezaměnitelnou atmosféru. V zimním období se areál změní na ráj pro milovníky běžek s množstvím běžeckých tratí.

Nabídkou 22 apartmánů přímo na hřišti plníme sen pro mnohé návštěvníky oblíbeného resortu. Apartmánový dům, umístěn přímo na golfovém hřišti, umožňuje jeho obyvatelům přímé spojení s hrou a s okolím. Přímo v objektu se nachází speciální sklepní kóje pro úschovu golfových bagů a vozíků. Z golfového resortu se do apartmánového domu mohou jeho obyvatelé dostat přímo na golfových vozících.

Příští vlastníci, resp. obyvatelé Apartmánového domu Vrchy, budou moci za zvýhodněných podmínek využívat služeb golfového klubu – např. zvýhodněné členství, slevy v restauraci, wellness apod..

https://www.advrchy.cz/wp-content/uploads/2021/11/20210908_02-AD-Vrchy-640x427.jpg

Golfový resort Ostravice Lokalita

Golfový resort Ostravice není třeba golfové veřejnosti zvlášť představovat. Apartmánový dům Vrchy nese název podle lokality v katastru obce Ostravice, kde se apartmánový dům a resort nachází. Umístění přímo u Klubu golfového hřiště podtrhuje lukrativnost záměru. Z ní vyplývá i interakce a synergie takto propojených objektů, resp. Apartmánového domu Vrchy a golfového resortu. Výhodou lokality je i blízkost dalšího nádherného hřiště, kterým je resort Čeladná, vzdáleného pouhých 10 km. V zimním období lokalita nabízí kvalitní běžkařské tratě, je tedy atraktivní celoročně.

https://www.advrchy.cz/wp-content/uploads/2021/12/mapa-ad-vrchy-640x486.png

Slovo architekta

Architektonický návrh Apartmánového domu Vrchy vznikl v bratislavském studiu Acrea. Golfový resort v Ostravicích nám je již léta osobně znám. V okolí jsme realizovali projekt Cattaleya Resort v obci Čeladná.

Apartmánový dům je určený pro ubytování majitelů apartmánů. Objekt se skládá z podzemního patra (1. PP), v kterém je podzemní garáž pro 19 automobilů. Do ní je zakázán vjezd automobilům na LPG a CNG. Vjezd elektromobilů je povolen. Před hlavním vstupem jsou čtyři parkovací místa, přičemž dvě jsou určena pro parkování imobilních. Na 1. PP se dále nachází recepce, sklad převážně golfového náčiní návštěvníků, technické zázemí a dva apartmány s fasádou, která se už nenachází pod zemí, ale na terénu. Na ostatních podlažích jsou umístněné ubytovací jednotky. Všechna patra jsou přístupná schodištěm i výtahem. Vstup na pozemek je vyřešen plochou před hlavním vstupem, která přiléhá k silnici. Další vstup na pozemek je umožněn z pojízdného chodníku, který lemuje pozemek z východní strany. Stavba svojí koncepcí reaguje na svahovitost terénu a svojí siluetou a materiálovým řešením spadá do existující zástavby. Architektura apartmánového domu Vrchy svými výrazovými prostředky citlivě komunikuje s okolím, podtrhuje genius loci a respektuje krajinný ráz. Apartmány disponují velkými terasami orientovanými na krásné výhledy do přírodní scenérie Moravskoslezských Beskyd.

Materiálové výtvarné řešení je založeno na přírodních materiálech jako dřevo a kámen, které jsou kombinovány s velkými skleněnými plochami.

Autor architektonického návrhu: Ing. arch. Michal Pasiar, PhD.

https://www.advrchy.cz/wp-content/uploads/2021/12/web_DSC_3525-4-768x1151-1.jpg

Dohodněte si schůzku

Dohodněte si schůzku